دریافت فایل: پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید. ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های سلامت روان که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات54
حجم162/30 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری نظریه های سلامت روانی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

سلامت روان شامل: توانایی زندگی کردن همراه با شادی، بهره وری و بدون وجود دردسر است. سلامت روان مفهوم انتزاعی و ارزیابی نسبی گری از روابط انسان با خود، جامعه و ارزش هایش است و نمی توان آنرا جدای از سایر پدیده های چند عاملی فهمید که فرد را به موازاتی که در جامعه به عمل می پردازد، می سازند. سلامت روان، شیوه سازگاری آدمی با دنیاست، انسان هایی که موثر، شاد و راضی هستند و حالت یکنواختی خلقی، رفتار ملاحظه گرانه و گرایش شاد را حفظ می کنند.

ریشه لغوی واژه انگلیسی «health» در واژه های«haelth»،«haelp» به معنی کل و (heal) «haelen» انگلیسی قدیم و کلمه آلمانی قدیم«heilen»و«heilida» به معنی کل قرار دارد. گراهام (1992) این ریشه لغوی را با کلمات انگلیسی «halig» و آلمانی قدیم «heilig» که به معنی مقدس است ارتباط داده است. بنابراین از نظر ریشه شناسی لغوی سالم بودن به معنی کلیت داشتن یا مقدس بودن است بدین ترتیب شامل ویژگی‌های معنوی و فیزیکی است. از نظر سارتریوس سلامتی غیرقابل رویت است. و مستلزم تظاهر کارکرد بخش های مستقل روانی جسمی و اجتماعی است. مانی این رویکردهای کل نگر در مورد سلامتی را به کل جهان گسترش می دهد و سلامتی بشر را از سلامتی سیاره زمین جدایی ناپذیر می داند. تودور (1996) سلامتی روان را به شرح زیر تعریف می کند.


دیدگاه یونگ
از دیدگاه یونگ (1968، به نقل از هورنای ، 1945 )، فرایند «تفرد » یکی از عوامل مؤثر بر سلامت روانی است. تفرد در ساده ترین شکل آن عبارتست از تمیز تدریجی «من» یا خودآگاهی از ناخودآگاهی، به طوری که فرد به تدریج بیشتر و بیشتر از افکار و انگیزه های منشعب شده از خودآگاه جمعی، هشیار و آگاه می شود. البته تشخیص تمیز ناخودآگاهی تنها نیمی از داستان تفرد است. همزمان با این تمیز، بایستی نسبت های خودآگاه و ناخودآگاه روان، دوباره یکپارچه شوند. این یکپارچه سازی مجدد، ضروری است، زیرا منبع ناراحتی و بیماری بشر، میل به نادیده گرفتن ناخودآگاه است. یونگ افزایش بیش از حد خودآگاهی را به همان اندازۀ اندک بودن آن، آسیب گونه می داند. بنابه نظریه یونگ، بالاترین و نهایی ترین هدف انسان، رسیدن به «خود» و «تحقیق خویش» است و تنها از طریق مشارکت بی قید و شرط در هنر، مذهب و یا نهادی از این نوع، می توان به تحـقق خویشتن دست یافت.


فهرست مطالب

تعریف نظری سلامت روان تعریف عملیاتی سلامت روان فصل دوم پیشینه تحقیق و مبانی نظری درباره نظریه های سلامت روان

1-2مقدمه:
-2-2سلامت روان و تعریف آن 21
-3-2 تعریف بهداشت روان در فرهنگهای مختلف 26
-4-2 اصول بهداشت روانی 30
-5-2 خصوصیات افراد دارای سلامت روان
-6-2 عوامل موثر در تامین سلامت روان 38
-7-2 نقش خانواده در تامین سلامت روان 39

-8-2 نظریات مرتبط با سلامت روانی40
- نظریه زیگموند فروید 40
- نظریه الفرد ادلر41
- نظریه یونگ 42
- نظریه سالیوان 43
- نظریه راجرز 45
- نظریه الیس 46
9-2 - نظریه مبتنی بر شناخت درمانی 48
- نظریه گلاس 49
- نظریه اسکینر 50
- نظریه مازلو 51
- نظریه فروم 52
- نظریه موری 53
- نظریه اریکسون 54
- نظریه الیس 54


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان

مبانی نظری نظریه های سلامت روان

پیشینه تحقیق نظریه های سلامت روان

پیشینه داخلی نظریه های سلامت روان

پیشینه خارجی نظریه های سلامت روان

پیشینه پژوهش نظریه های سلامت روان

پیشینه نظری نظریه های سلامت روان

ادبیات نظری نظریه های سلامت روان

چارچوب نظری نظریه های سلامت روان

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال