دریافت فایل: پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه معلولیت

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه معلولیت

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه معلولیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید. ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه معلولیت

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معلولیت که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات47
حجم100/92 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری معلولیت جسمی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

آنچه که باید در تعریف واژه معلول مدنظر قرار گیرد ، این امرمهم است که بین کلمه معلولیت و کلمه ناتوانی درحال حاضر تمایز قائل شده است. کلمه ناتوانی بعنوان نتیجه برآمده از نقص می تواند تعریف شود. درحالیکه واژه معلولیت بعنوان بی فایدگی اجتماعی تعریف می گردد .غالباً مشاهده می شود، لفظ ناتوانی و معلولیت را درمعنای یکدیگر بکار می برند، درحالیکه در توانبخشی لزوماً باید فرق این دو اصطلاح مشخص گردد . بطورمختصرباید گفت ، ناتوانی همیشه ایجاد معلولیت نمی کند ، ولی درمحاورات هر نوع معلولیت ، نشانه هایی ازناتوانی و ضعف یافت می گردد(میچل هرسن ،1990 ؛ نقل از تقدیسی ،1364) .

تحقیقات انجام شده ثابت کرده است که اگر با معلولیت جسمی به طور صحیح و منطقی برخورد نشود در ادامه این روند ، معلولیت ذهنی نیز ظاهر می گردد و عکس آن نیز کاملاً صادق است ، یعنی معلولین ذهنی نیز در صورت عدم توجه به نیازهای جسمانی آنها ممکن است معلولیت جسمی در آنها آشکار شود، به عنوان مثال تغییر شکل اندامهای معلولین ذهنی و بدنبال آن فقر حرکتی آنها ، گوشه گیری و درخودفرو رفتن را بدنبال می آورد ، بنابراین لزوم فعال کردن آنها از نظر جسمی و روانی امری اجتناب ناپذیر است ( حاج میر فتاح ،1372) . به این ترتیب ، معلولیت و مشکلات ناشی از آن ، از اولین مراحل تمدن بشری به عنوان مسأله ای اجتماعی و پزشکی مطرح بوده است و نحوه تلقی سنتی از معلولیت که باعث از بین بردن معلولین به طرق مختلف شده قرنهای متمادی ادامه داشته و نخستین توجهات به معلولین را می توان در نقش مؤثر تعلیمات مذهبی در مورد حمایت از معلولین دانست (علیزاده موسوی ،1373) .


فهرست مطالب

فصل دوم: چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معلولیت

جنگ
معلولیت
تاریخچه معلولیت و نگرش به آن
جانبازی درایران
سازمان های متولی امور جانبازان
مشکلات مربوط به جانبازان
اقدامات اصلاحی انجام شده در رابطه با جانبازان
نقش ورزش در خودباوری جانبازان
نحوه خدات رسانی به جانبازان در ایران


ب- سوابق پژوهش
مطالعات مربوط به معلولین و جانبازان در خارج و داخل کشور

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"

فصل دوم پایان نامه معلولیت

مبانی نظری معلولیت

پیشینه تحقیق معلولیت

پیشینه داخلی معلولیت

پیشینه خارجی معلولیت

پیشینه پژوهش معلولیت

پیشینه نظری معلولیت

ادبیات نظری معلولیت

چارچوب نظری معلولیت

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال