دریافت فایل: پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه افسردگی

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه افسردگی

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه افسردگی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید. ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه افسردگی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات45
حجم77/304 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری افسردگی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

هرچند افسردگی به عنوان اختلالی واحد در هیجان و خلق شناخته می شود با این حال عملا چهار مجموعه نشانه و علامت در آن وجود دارد. علاوه بر نشانه های هیجانی و خلقی، نشانه هایی در زمینه های شناختی، انگیزشی و جسمی و فیزیکی نیز در آن مطرح است. اما برای آنکه تشخیص افسردگی برای کسی مطرح شود لزومی ندارد که همه چهار دسته نشانه در او وجود داشته باشد، بلکه هر چه نشانه های بیشتری از این چهار دسته در شخص باشد، اطمینان بیشتری خواهد بود که گرفتار افسردگی شده است.


غم واندوه و شاد نبودن از جمله ناگوارترین نشانه های هیجانی افسردگی است. شخص ناامید و ناشاد است، غالبا به گریه می افتد وممکن است به فکر خودکشی بیافتد. علاوه بر این، بی اشتها شدن یا نداشتن روزگار خوش و شادمانی در زندگی نیز گریبانگیر شخص می شود. به این معنا که کارهایی که موجب رضایت و خوشنودی شخص می شده دیگر شادی و شعفی در برندارد. کسی که افسرده شده، رفته رفته علاقه به سرگرمی ها و تفریحات و کارهای خانوادگی را از دست می دهد. غالب مردم افسرده گزارش می دهند که نسبت به چیزهایی که قبلا رضایت آفرین وخشنود کننده بود، کششی احساس نمی کنند و بسیاری از آنان می گویند علاقه و محبت به مردمِ دیگر را از دست داده اند. (مکافین، کاتز و راترفورد ،1991؛ تورگرسن ،1986 به نقل از اتکینسون و همکاران، 1385: 539).

نشانه های اصلی اختلال شناختی به صورت افکار واندیشه های منفی ظاهر می شود. در این قبیل مردم اعتماد بنفس بسیار کم می شود، خودشان را نالایق و ناشایست می دانند و خود را به خاطر خطاهایشان سرزنش میکنند. نسبت به آینده احساس نا امیدی دارند و میزان انگیزش آنان کاهش می یابد به این معنا که به فعل پذیر بودن، تمایل پیدا کرده و قادر به راه اندازی کارها نیستند. نشانه های جسمانی و فیزیکی افسردگی شامل تغییر اشتها واختلال خواب و خستگی و بی جان و رمق بودن، است. فکرهای فرد افسرده بیشتر در باره خودش است تا در باره رویدادهای بیرونی و در نتیجه درد و رنج کوچکی را ممکن است بسیار بزرگ کند و نگران سلامت خود بشود.


فهرست مطالب

تعریف نظری افسردگی تعریف عملیاتی افسردگی فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی

2-5- افسردگی 3
2-5-1-شیوع افسردگی در نوجوانان 9
2-5-2-علل افسردگی در نوجوانی 11
2-5-3-تاثیر افسردگی در زندگی: 14
2-7-مبانی نظری رابطه بین متغیرها 16


پیشینه تحقیق
تحقیقات انجام شده خارجی
تحقیقات انجام شده داخلی


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"

فصل دوم پایان نامه افسردگی

مبانی نظری افسردگی

پیشینه تحقیق افسردگی

پیشینه داخلی افسردگی

پیشینه خارجی افسردگی

پیشینه پژوهش افسردگی

پیشینه نظری افسردگی

ادبیات نظری افسردگی

چارچوب نظری افسردگی

​​​​​​​پیشینه تحقیق افسردگی در ایران

پیشینه تحقیق در مورد افسردگی

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال